Biografia

zobacz również: dossier


Od dziecka jego pasją jest śpiew i taniec. Jako 6-latek trafił do osiedlowego klubu TEAM w Warszawie, prowadzonego przez Piotra Makowieckiego. Umiejętności taneczne zostały bardzo szybko zauważone i wysłano Sławka na turniej taneczny, na którym zajął I miejsce i tak utrzymywał się przez parę lat zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI, Warszawy i poszczególnych miast. Dzięki sukcesom trafił do dziecięcych programów TV m.in. "5-10-15", "Teleranek" oraz został prezenterem "TELEFERII".

Zostały zauważone również walory zewnętrzne Sławka - jako dziecko i młodzieniec pracował jako model i fotomodel, a jego twarz gościła na pierwszych stronach gazet i na wernisażach w całej Europie. Wraz z siostrą Agnieszką zagrał główną rolę w filmie Juliana Pakuły pt. "Inni Ludzie" grając dzieci szczęścia, które osiągnęły sukces pomimo młodego wieku. W wieku 15lat Sławek przestał trenować taniec, choć tańczył tylko zawodowo w filmach i reklamach. Wolał skupić swoją prace tylko na nauce śpiewu u Tadeusza Konodora. Zagrał mnóstwo solowych koncertów jak i również z siostrą zdobyli srebrny pierścień na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Następnie zgłosił się do programu "Idol"- I edycja, gdzie zaśpiewał piosenkę Edyty Górniak "Love is on the line", z polskim, własnym tekstem i srogie jury powiedziało 4 razy TAK, dzięki czemu trafił do kolejnych etapów programu. Publiczność nagrodziła Go III miejscem. Od razu został zauważony przez firmę fonograficzną i producentów muzycznych. Zaproponowano Sławkowi nagranie płyty i kontrakt, z którego zrezygnował, gdyż należy do osób które się nie spieszą, bo mówi, że na sukces trzeba ciężko pracować, a wtedy przyjdzie sam.

I przyszła kolejna propozycja udziału w programie "Jestem Jaki Jestem", gdzie zaśpiewał piosenkę "Nie ma takich gór" zajmując II miejsce. Michał i Marta Wiśniewscy zaproponowali mu stałą współpracę z zespołem Ich3, z którym współpracował 2 lata, do momentu kiedy nagrał wspólny duet z Mandaryną pt. "Idę przez deszcz". Założona przez Martę Wiśniewską grupa taneczna MDS powstała w 2003 roku. Zespół współpracował m.in. z In-Grid, Groove Coverage, Vanilla Ninja, Natasha St Pier, Milk Inc, Bartkiem Wroną i Stachurskim. Zagrał również w teledyskach m.in. Mandaryny, Hani Stach, Patrycji, Stachurskiego, Bartka Wrony oraz epizody w filmach i serialach m.in. "Klan", "Złotopolscy", "Na Wspólnej", "M jak Miłość" i internetowym serialu "Waga". Współpracuje z teatrem Żydowskim w Warszawie, gdzie można go zobaczyć w sztuce "Skrzypek na dachu". Obecnie rozpoczął swoją solową karierę, jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty.
*